REDCAMP 2014 dobiegł końca

LOGO_02_miniW sobotę 2 sierpnia liturgią sprawowaną w rycie greko – katolickim zakończył się REDCAMP – redemptorystowska szkoła ewangelizacji. Była to pierwsza tego rodzaju szkoła organizowana pod patronatem Konferencji Redemptorystów Europy. W szkole wzięło dział 27 osób z takich krajów jak: Polska, Słowacja, Czechy, Portugalia, Włochy, Hiszpania. W czasie szkoły był też szczególny dzień braterskiego spotkania z młodymi redemptorystami z Włoch, Irlandii, Anglii, Niemiec, Zimbabwe, Ukrainy, Słowacji i Iraku, którzy przeżywali miesiąc odnowy duchowej w Tuchowie.
Celem REDCAMP-u było przygotowanie uczestników do bezpośredniej ewangelizacji. Dlatego też katechezy i nauczania skoncentrowane były na podstawowym głoszeniu jakim jest kerygmat. Uczestniczy w poszczególne dni zapoznawali się oraz mieli możliwość doświadczyć osobiście kolejnych elementów kerygmatu: miłość Boża, grzech i zbawienie, zawierzenie życia Jezusowi, działanie Ducha Świętego i wspólnota Kościoła. Obok wykładów prowadzone były warsztaty przygotowujące do głoszenia świadectwa oraz przepowiadania kerygmatu.

Ważnymi wydarzeniami w czasie REDCAMP – u były celebracje wieczorne: pojednania, zawierzenia życia Jezusowi i posłania misyjnego. W ostatni dzień -1 sierpnia, liturgiczne wspomnienie św. Alfonsa Liguroi, założyciela redemptorystów, uczestnicy wyszli na ulice Krakowa, gdzie mieli możliwość ewangelizacji bezpośredniej mieszkańców oraz turystów. Wieczorem w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Podgórzu odbył się wieczór uwielbienia.  Na tę wieczorną modlitwę przybyło wielu ludzi chcących oddawać chwałę Bogu. Był to szczególny czas oddawania chwały Bogu przez wiele narodów.

Bogactwem REDCAMP -u było to, że wzięły w nim udział osoby, które reprezentowały wiele narodów, a także rzeczywistości Kościoła. Był to znak jedności i jednocześnie nadziei dla Europy, która potrzebuje nowej ewangelizacji. Kolejny REDCAMP odbędzie się w Wenecji w ostatni tydzień lipca 2015.

 

2 thoughts on “REDCAMP 2014 dobiegł końca

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s